آراد برندینگ
خانه / شلیل خشک / برگه ی گلابی و شلیل خشک و خواص آنها

برگه ی گلابی و شلیل خشک و خواص آنها

برگه ی گلابی را می توان بر خلاف گلابی تازه به راحتی نگهداری کرده و همه جا در مسافرت و کوهنوردی به همراه داشت . بنا بر توصیه پزشکان ، هر فرد باید به میزان مشخصی در روز میوه مصرف کند تا از مزایای سلامتی میوه ها بهره مند گردد . افزودن برگه گلابی به مصرف روزانه می تواند در تامین این میزان از میوه مفید باشد .

مصرف میان وعده در هنگام روز سبب بهبود و تقویت حافظه و افزایش انرژی می شود ، که می تواند جایگزین مناسبی برای انواع تنقلات غیر مفید مانند چیپس و پفک ، و … می باشد . میوه های اثرات پیشگیری بر روی سرطان و بیماری های قلبی عروقی دارند . این اثر سودمند میوه ناشی از انواع مختلف ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند ویتامین ها و کاروتنوئیدهای رژیم غذایی و پلیفنول ها می باشد ، خشک کردن میوه ها یک راه موثر برای حفاظت آنهاست . گلابی منبع تغذیه ای خوبی برای فیبر ، ویتامین k و اسید اسکوربیک بوده که در کاهش تب و فشار خون و پایین آوردن کلسترول موثر است .

 

 

ارزش غذایی گلابی خشک شده :

هر ۱۶۵ گرم گلابی خشک :    کالری ۹۶  ، پروتئین  ۰/۶ گرم ، گلوسید  ۲۵/۷ گرم ، لیپید  ۰/۲ گرم

نتایج جدید در مورد خواص و فواید خوردن گلابی خشک :

فیبر  ۵/۰ گرم ، هر ۱۳۳ گرم معادل یک و نیم فنجان کمپوت گلابی ، کالری  ۷۶ ، پروتئین  ۰/۳ گرم ، گلوسید  ۲۰/۱ گرم ، لیپید  ۰/۰ گرم ، فیبر  ۲/۱ گرم .

ترکیبات و خواص گلابی خشک :

خواص گلابی خشک و مهمترین فواید مصرف این میوه ی خوشمزه

گلابی خشک سرشار از فیبرهای غذایی است و پوست آن منبع آنتی اکسیدان هاست . به همین دلیل این میوه ی مفید از ابتلا به برخی از سرطان ها بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند . در واقع پوست گلابی اجازه نمی دهد چربی های خون افزایش یابد و در عین حال می تواند میزان آنتی اکسیدان های خون را افزایش دهد .

بررسی های مختلف نشان داده شده است که خوردن گلابی خشک با پوست بیشترین میزان آنتی اکسیدان ها را برای بدن تامین می کند . از این گذشته پژوهش های دیگری نیز نشان داده است که مصرف میوه خشک ، تاثیرات متفاوتی روی قدرت آنتی اکسیدانی و چربی های خون می گذارد . البته این تاثیر برچسب این که فرد سیگاری باشد یا اصلا اهل دخانیات نباشد متفاوت است .

واقعیت این است که مصرف روزانه ی میوه خشک ( یک عدد گلابی ، یک عدد سیب ، ۲۰۰ میلی گرم آب پرتقال ) قدرت آنتی اکسیدانی بدن غیر سیگاری ها را تقویت می کند . البته محققان مشاهده کردند که سیگاری ها نیز از فواید میوه های خشک بی نصیب نمی مانند . مصرف میوه خشک و به خصوص گلابی خشک در این افراد باعث کاهش چربی های خون می شود .

از این گذشته فیبرهای موجود در گلابی خشک روی عملکرد روده ها تاثیر می گذارد و عمل دفع راحت تر می کند بنابراین برای افرادی که از یبوست رنج می برند مفید است .

 

 

قند گلابی خشک :

قند موجود در میوه های خشک و به خصوص گلابی را فروکتوز می گویند . این قندها مستقیما وارد خون نمی شوند و اندکی طول می کشد تا جذب خون شوند . در این حالت میزان قند خون آرام آرام بالا می رود بنابراین باعث ایجاد حس گرسنگی نمی شوند . بنابراین این قندها به حفظ وزن مناسب کمک می کند . در واقع گلابی خشک را همیار لاغری دانست . گلابی با ۱۲ درصد گلوسیدی که دارد یک میوه ی انرژی زا محسوب می شود .

آنتی اکسیدان های گلابی خشک :

گلابی خشک حاوی ترکیبات فنولیک زیادی است . این ترکیبات که در مواد غذایی گیاهی وجود دارد به لطف قدرت آنتی اکسیدانی خود می توانند از سرطان ها و بیماری های قلبی عروقی پیشگیری کنند . البته باید بگوییم که این ترکیبات فنولیکی ، فلاوونوئیدها و اسیدهای فنولیک ، بیشتر در پوست گلابی وجود دارند تا در گوشت میوه خشک بنابراین نوصیه می شود گلابی خشک را نیز همانند سیب خشک با پوست میل کنید .

فیبرهای گلابی خشک :

این میوه ی خوش طعم حاوی حدودا ۳ درصد فیبر است که عمل دفع را آسان ساخته و از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کنند . حدود دو سوم فیبرهای موجود در گلابی خشک از نوع فیبرهای نامحلول هستند . البته باز باید تاکید کنیم که پوست گلابی حاوی فیبر بیشتری است . همانند (( پکتین )) موجود در سیب ، فیبرهای گلابی نیز در معده حجیم می شوند و احساس سیری ایجاد می کنند .

ویتامین ها و مواد معدنی :

اگر چه گلابی خشک منبع ویتامین C ، نیست اما این میوه ی مفید حاوی ویتامین های دیگری مثل ویتامین E ، می باشد . اما همین میزان اندک ویتامین C ، به همراه ویتامین E ، به صورت سینرژی یا همان توان افزایی عمل می کنند . یعنی این که دو یا چند عنصر باهم همیاری یا بر همکنش دارند و برای همین خواص آنتی اکسیدانی ویتامین E ، چندین برابر می شود .

این میوه یکی از میوه های نادری است که می تواند نیاز روزانه ی بدن را به ویتامین B 9 یا همان اسید فولیک را تامین کند .

از این گذشته گلابی خشک حاوی میزان قابل توجهی املاح معدنی است . در واقع گلابی حاوی کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، و آهن می باشد .

آبا می دانستید ؟

آیا می دانستید که مصرف گلابی چه تازه و چه خشک ، دندان ها را از پوسیدگی حفظ کند ؟ در واقع همه می دانیم که قند در دهان حل می شود و بنابراین باعث ایجاد پوسیدگی هایی در دندان ها می شود . با این حال گلابی حاوی سوربیتول است که هضم غذا را تسهیل می بخشد اما همین قند موجود در گلابی در دهان تجربه نمی شود و بنابراین به دندان ها آسیبی نمی رساند .

خواص گلابی در بارداری + خواص گلابی برای یبوست

خواص گلابی چه تازه و چه خشک ، در طب سنتی : گلابی میوه ای است سبز یا زرد رنگ ، آبدار و مخروطی شکل که دارای طعمی خوش و معطر است . گلابی را شاه میوه یا آمرود هم می نامند و به میوه پیوندی و شاداب آن شاه آمرود می گویند . گیاه گلابی بومی آسیای غربی و اروپای شرقی مخصوصا نواحی شمال غربی ایران و کوههای قفقاز می باشد .

خواص گلابی خشک برای دیابت :

گلابی خشک به ویژه اگر با پوست باشد ، به تامین فیبر مورد نیاز بدن کمک می کند . چند برگه گلابی ( یک گلابی متوسط ) حاوی ۵ گرم فیبر است . فیبر بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم برای بیماران دیابتی است . فیبر به کاهش کلسترول ، کنترل وزن ، و کاهش قند خون کمک می کند . وجود فیبر کافی در یک وعده یا میان وعده ، سرعت ورود قند مواد غذایی به جریان خون و در نتیجه افزایش قند خون را کم کرده و احتمال جهش ناگهانی سطح قند خون را کاهش می دهد . بنابراین به بیماران مبتلا به دیابت توصیه می شود که در میان وعده هایشان حتما از گلابی خشک استفاده کنند . گلابی های سبز رنگ ، شیرینی متعادل تری دارند و برای دیابتی ها انتخاب مناسب تری به شمار می روند .

 

 

تقویت کننده سلول های خاکستری مغز با خواص گلابی تازه و گلابی خشک :

چند برگه گلابی خشک ( یک عدد گلابی متوسط ) حاوی ۱۵ درصد مس مورد نیاز روزانه ی سیستم عصبی است . یون های مس روی ناقل های عصبی موثر در عملکرد سیناپس ها ( منطقه ی تماس بین نرون ها و عضلات ) تاثیر می گذارد .

قدرت یادگیری و به یاد سپاری ما به نیرو و توان ناقل های عصبی وابسته است . یعنی اگر ناقل های عصبی ما درست به وظایفشان عمل نکنند هم یادگیری مان به مشکل برمی خورد و هم قدرت به یاد سپاری مان . مس باعث تقویت عملکرد ناقل ها می شود و گلابی هم یکی از میوه های تامین کننده ی مس مورد نیاز بدن است .

تقویت سیستم ایمنی بدن با خواص گلابی تازه و گلابی خشک :

مواد موجود در گلابی تازه و گلابی خشک برای تقویت بدن پس از بیماری هایی که نیرو و توان انسان را تحلیل می برد ، بسیار مفید است . شاید به همین دلیل است که برای بیماران کمپوت گلابی می بریم .

در دوران نقاهت بیماری هایی چون سل ، کم خونی ، وضعیت شدید خوردن مخلوط آب گلابی و به بسیار مفید است .

گلابی سرشار از فیبرهای حلال یا محلول در آب می باشد که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و بدنتان را در برابر بیماری ها مصون می دارد . خوردن مرتب گلابی خشک شخص را در برابر بیماری ها مقاوم می دارد ، بیماری او را از پا در نمی آورد و توجه داشته باشید فیبرهای غیر حلال که بیشتر در پوست این میوه قرار دارند باعث هضم و دفع سریع غذا می شوند ، برای افرادی که یبوست دارند خیلی مفید است و ملین کننده است .

خواص گلابی در اضافه وزن :

از آنجا که گلابی قند خون را به تدریج افزایش می دهد ، از افت و خیزهای شدید قند خون و در نتیجه احساس گرسنگی ناگهانی جلوگیری می کند . استفاده از مواد غذایی که نمایه گلیسمی پایینی دارند در رژیم های کاهش وزن بسیار مناسب است زیرا جلوگیری از گرسنگی شدید و زود هنگام یکی از مشکلاتی است که باید در رژیم های کاهش وزن بر آن غلبه کرد .

گلابی خشک خوردن چند برگه از آن نیز با پر نگه داشتن معده برای مدت طولانی به جلوگیری از پرخوری و احساس گرسنگی مکرر کمک می کند .

خواص گلابی در کلسترول خون بالا :

گلابی حاوی مقادیر فراوانی فیبر محلول است که به تنظیم سطح کلسترول خون کمک می کند . از این رو گلابی یک میان وعده مناسب برای افراد مبتلا به کلسترول بالا است .

گلابی موجب شادابی و طراوت بدن و پوست می شود . چون گلابی حاوی ویتامین C می باشد ، در زیبایی پوست شما بسیار موثر است . فاقد شک هیچکس دوست ندارد پوستش به این زودی ها دچار چین و چروک شده و پیر شود . اگر شما هم حواستان به شادابی پوستتان هست یک دلیل خوب دارید تا گلابی بیشتری میل کنید آن هم با پوست .

زمانی که گلابی به طور کامل می رسد پوست آن مانند پوست سیب پر از ترکیباتی می شود که باعث از بین بردن رادیکال های آزاد می شود . رادیکال های آزاد مولکول های آسیب رسانی هستند که باعث تخریب سلول ها می شوند .

محققان اتریشی به این نتیجه رسیده اند که ترکیبات موجود در پوست و گوشت گلابی به مرور به یک سری آنتی اکسیدان های مفید تبدیل می شوند که با این رادیکال های آزاد مقابله کرده و آسیب های آن را خنثی می کنند .

خواص گلابی خشک در کاهش وزن

اگر جزو افرادی هستید که مدام حساب و کتاب کالری های مصرفی تان را دارید و نمی خواهید چاق شوید باید بدانید که یک عدد گلابی متوسط یا همان چند برگه گلابی خشک ، حدود ۹۶ کیلو کالری انرژی دارد . قند موجود در میوه ها و به خصوص گلابی را فروکتوز می گویند . این قندها مستقیما وارد خون نمی شوند و اندکی طول می کشد تا جذب خون شوند . در این حالت میزان قند خون آرام آرام بالا می رود بنابراین باعث ایجاد حس گرسنگی نمی شوند . بنابراین این قندها به حفظ وزن مناسب کمک می کند . در واقع می توان گلابی خشک را همیاری لاغری دانست .

خواص گلابی برای کاهش فشار خون

گلابی حاوی میزان زیادی پتاسیم است در نتیجه به سلامت قلب کمک زیادی می کند . پتاسیم یک ماده ی مغذی برای عروق خونی محسوب می شود . این میوه باعث کاهش فشار خون شده و از تشکیل لخته های خونی مسئول آسیب یا بیماری های قلب و عروق پیشگیری می کند . گلابی تازه و همچنین گلابی خشک باعث افزایش جریان خون در کل بدن شده و ارگان ها و بافت ها را اکسیژن رسانی می کند . به این ترتیب نیز امکان بیماری های قلبی عروقی یا سکته های قلبی را نیز کاهش می دهد .

مصرف گلابی در بارداری

گلابی حاوی اسید فولیک ، ویتامین C ، فیبروکربوهیدرات های گلوکز و فروکتوز است .

گلابی به سادگی هضم شده و به عنوان یک خوردنی کم کالری ، منبع مناسبی برای دریافت مواد مغذی گفته شده محسوب می شود .

بر همین اساس است که مصرف گلابی در منابع علمی برای دوران حاملگی توصیه شده است .

شلیل خشک و خواص آن :

شلیل خشک میوه ای مغذی و منبع غنی از ویتامین های A و C و حاوی کلسیم ، آهن ، پروتئین و قند که مصرف این میوه در زمان بارداری برای تامین آهن بدن جنین بسیار مفید است .

این میوه کم کالری ، فاقد چربی ، غنی از آهن و سدیم است و فیبر موجود در آن باعث تعادل وزن در زنان باردار می شود .

شلیل حاوی ماده آنتی اکسیدان هانی بتاکاروتن و ضد سرطان است و موجب آبرسانی پوست می شود .

شلیل خشک ضد سرفه و ضد ورم پروستات ، دیابت و چربی خون است که به دلیل پتاسیم بالا در تاثیر بر عملکرد سلول ها و اعصاب از انقباض عضلانی جلوگیری می کند .

پژوهشگر طب سنتی با تاکید بر خواص مفید سیب وگلابی در خانم های باردار بیان کرد : این میوه ها به دلیل وجود قند طبیعی ، املاح ، و ویتامین های مهم برای سلامت قلب بسیار مفید و از ویار بارداری و سقط جنین جلوگیری می کند .

وی اظهار داشت : شستشو و ضد عفونی کردن میوه ها به خصوص در دوران بارداری برای جلوگیری از مسمومیت مادر و جنین بسیار مهم است که خوردن میوه ها با پوست به دلیل مواد آلی و معدنی موجود در آن به بانوان باردار توصیه می شود .

 

گلابی و دیابت :

بر اساس مطالعات جدید دانشمندان ، مصرف روزانه گلابی تازه و گلابی خشک شده می تواند سبب بهبود فشار خون و عملکرد عروق خونی در افراد میانسال مبتلا به سندروم متابولیک شود . سندروم متابولیک مجموعه ای از فاکتورهای خطرناک است که تا حد زیادی با پیشرفت بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع دو در ارتباط است .

در میان میوه های مختلفی که در دنیا یافت می شود گلابی را به عنوان منبع غنی فیبر و ویتامین ث می شناسند . هر دانه گلابی تنها ۱۰۰ کالری انرژی دارد . یک عدد گلابی متوسط ۲۴ درصد نیاز روزانه بدن به فیبر را فراهم می کند . دانشمندان ۵۰ نفر از افراد ۴۵ تا ۶۵ ساله را در مورد مطالعه قرار دادند که ۳ مورد از ۵ مورد علائم سندروم متابولیک را دارا بودند .

دانشمندان به طور تصادفی از آنها خواستند هرروز به مدت ۱۲ هفته روزی ۲ عدد گلابی تازه متوسط و یا ۵۰ گرم نوشیدنی با طعم گلابی مصرف کنند . در این آزمایش بالینی اثرات ضد فشار خون مصرف گلابی تازه در افراد میانسال مبتلا به سندروم متابولیک بررسی شد . نتایج به دست آمده نشان داد که بعد از ۱۲ هفته از مصرف گلابی تازه ۲۶ نفر از شرکت کنندگان فشار خون سیستولیک و فشار نبض به طور قابل توجهی به کمتر از حد طبیعی رسیده بود . این در حالی است که هیچ تغییری در افراد گروهی که نوشیدنی مصرف کرده بودند دیده نشد .

سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه کلورادو آمریکا می گوید : نتایج اولیه بسیار امیدوار کننده بوده است باور ما این است که باید دنبال مواد غذایی میوه های خشک همچون گلابی باشیم که موجب بهبود فاکنورهای خطر بیماری های قلبی عروقی مانند فشار خون در افراد میانسال می شود .

اختلالات قلبی عروقی که با سن افراد در ارتباط است در کسانی که سندروم متابولیک دارند شتاب می گیرد و موجب افزایش فشار خون آنها می شوند . بنابراین نیاز است در جهت تایید خاصیت ضد فشار خون گلابی تازه و تاثیر آن بر عملکرد قلب و عروق تحقیقات بیشتری انجام شود .

رژیم غذایی متعادل سرشار از میوه ها و سبزی ها مانند گلابی ، ترکیبات اصلی و مغذی مفید ، ویتامین ها ، فیبر ، پتاسیم ، فتوکمیکال های مورد نیاز بدن را تامین می کند .

تاثیر گلابی خشک و گلابی تازه در بارداری :

مادران باردار به دلیل مصرف آهن ممکن است دچار یبوست شوند . خوردن گلابی به دلیل داشتن فیبر غذایی به حل مشکل یبوست کمک می کند. همچنین ویتامین ث موجود در گلابی به جذب آهن کمک می کند و حالت تهوع در دوران بارداری را تسکین می دهد .

از مضرات گلابی می توان گفت گلابی در افراد سرد مزاج که معده ی ضعیف دارند  سبب نفخ معده می شود این افراد می توانند گلابی را با مربای زنجبیل مصرف کنند .

میوه های خشک شده را میتوان برای مدت بسیار طولانی تر از میوه های تازه نگهداری کرد و به ویژه در سفرهای طولانی که یخچال در دسترس نیست میوه خشک شده می تواند یک میان وعده ی مفید باشد .

 

 

شرکت آواگستران که سابقه ی دیرینه ای در زمینه ی صادرات محصولات خشکبار دارد . این امکان را برای تاجران عزیز فراهم کرده است که جهت اطلاع از دقیق ترین و به روز ترین قیمت ها به مشتریان عزیز مشاوره و راهنمایی دهد ، پس برای ارتباط با این شرکت جهت خرید عمده خشکبار ، می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده تماس حاصل فرمایید :

جهت خرید و فروش محصولات می توانید با ما در ارتباط باشید :

شرکت بازرگانی آواگستران

راه های ارتباطی :

مدیر فروش ( عزیزی ) :     ۰۹۱۲۲۴۸۸۵۰۸

تلگرام و واتس آپ      :     ۰۹۳۵۴۰۰۵۱۵۹

 

آراد برندینگ