آراد برندینگ
خانه / آلبالو خشک / تولید و فروش هلو خشک و موز خشک ، آلبالو خشک ،انواع میوه خشک

تولید و فروش هلو خشک و موز خشک ، آلبالو خشک ،انواع میوه خشک

تولید و فروش هلو خشک 

فروش هلو خشک درجه یک تولید شده در بهترین شرایط بهداشتی و دارای سیب سلامت .

 

خواص هلو خشک :   

ملین     ضد تشنج     آرام بخش     ادرار آور      مسهل     شاداب کننده     نرم کننده

برای رفع یبوست و تنظیم کار روده ها ۲۰ تا ۲۵ گرم برگ هلو خشک را به مدت ده دقیقه در یک لیتر آب جوش بریزید و روزی یک فنجان از این دم کرده را پس از غذا بنوشید ( برای اطفال از ۵ گرم نباید بیشتر باشد . )

۲۰ تا ۲۵ گرم برگ هلو خشک شده را در یک لیتر آب جوش دم کنید . به عنوان صاف کننده خون روزی یک فنجان کوچک بنوشید . ( برای اطفال از ۵ گرم نباید بیشتر باشد . )

تولید و فروش هلو خشک و انواع میوه خشک   

آجیل و خشکبار شرکت بازرگانی آواگستران :    

مدیریت ( عزیزی ) :      ۰۹۱۲۲۴۸۸۵۰۸

تلگرام و واتس آپ  :     ۰۹۳۵۴۰۰۵۱۵۹

 

میوه خشک جهت صادرات

 

فروش موز خشک   

انواع میوه خشک مخصوص صادرات

موز خشک صادراتی

شرکت بازرگانی آواگستران

خواص موز خشک :    

از نظر خوراکی موز خشک شده یک عصاره ی واقعی از املاح معدنی است .

غنی بودنش از پتاسیم در واقع یک شانس بزرگ برای ورزشکاران است . و فیبر فراوانش برای روده ی کم کار بسیار مفید و کاراست .

موز خشک شده مطمئنا” سرشار از کربوهیدرات هاست . کربوهیدرات ها در موز خشک شده به دو شکل کربوهیدرات ساده ( خصوصا” فروکتز ) و کربوهیدرات پیچیده ( آمیدون ) موجودند .

موز خشک شده عصرانه ی بسیار مناسب برای بچه هاست . این ماده غذایی انرژی مورد نیازشان را تامین می کند نه چربی را ، بر خلاف یک نان شکلاتی که سرشار از چربی و فاقد املاح معدنی است .

 

میوه خشک شده خانگی

ارزش غذایی موز خشک شده :

هر ۱۰۰ گرم موز خشک شده :   ۲۷۵ کالری

آب :   ۲۸ گرم

پروتئین :  ۳ گرم

کربوهیدرات :  ۶۳ گرم

چربی :  ۱ گرم

فیبر :  ۵/۵ گرم

پتاسیم :  ۱۱۵۰ میلی گرم

منیزیم :  ۹۰ میلی گرم

فسفر :  ۷۵ میلی گرم

کلسیم :  ۲۰ میلی گرم

آهن :  ۱/۳ میلی گرم

ویتامین B 1 :   یک دهم میلی گرم

ویتامین  B 2 : دو میلی گرم

ویتامین B 6 :  صفر میلی گرم

نیاسین :  ۲ میلی گرم

فلات :  ۰ میلی گرم

ویتامین C :  چهار میلی گرم

کاروتن :  ۱۵۰ میلی گرم

ویتامین A :  صفر میلی گرم

ویتامین E :  شش دهم میلی گرم

فروش موز خشک :   

آجیل و خشکبار شرکت بازرگانی آواگستران :   

مدیریت : ( عزیزی ) :  ۰۹۱۲۲۴۸۸۵۰۸

تلگرام و واتس آپ   :  ۰۹۳۵۴۰۰۵۱۵۹

 

 

آلبالو خشک : 

آلبالو خشک دارای طبع سرد و خشک است :

دفع کننده ی حرارت بدن و عطش می باشد .

درمان کننده فشار خون می باشد . برای بیماری دیابت بسیار مفید می باشد .

آلبالو خشک برای درمان سنگ مثانه ، درمان خارش پوستی ، برای درمان سوء هاضمه ، تصلب شرایین ، صفرا بر ، درمان بیماری نقرص ، ضد کلسترول ، ورم کلیه ، ورم معده مفید می باشد .

آلبالو سرشار از ویتامین های A ، B ، C ، است . و موادی چون کلسیم ، آهن ، منیزیم ، سدیم ، پتاسیم ، روی و فسفر دارد .

آلبالو برای افراد مبتلا به بیماری های کلیه بسیار مفید است . از یروز نقرس و روماتیسم پیشگیری می کند ، از رسوب نمک در رگ های خونی جلوگیری می کند و به کار منظم قلب نیز کمک می کند .

 

 

قلب سالم :  

آلبالو سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی چون آنتوسیانین ، کلوروژنیک اسید ، کورستین و کامپفرول می باشد و یکی از میوه هایی است که از ظرفیت آنتی اکسیدانی بسیار بالایی برخوردار می باشد . آنتوسیانین موجود در آلبالو از چندین راه بدن را در برابر آسیب های استرس اکسیداتیو محافظت می کنند :

۱- آنها به طور مستقیم رادیکال های آزاد را منهدم می کنند .

۲- به DNA متصل می شوند و آن را از تخریب اکسیداتیو حفظ می کنند .

۳- سیستم سم زدایی آنزیمی و آنزیم های آنتی اکسیدانی را فعال می کنند .

۴- آنتی اکسیدان های موجود در آلبالو رگ های خونی و سلول های مغزی را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند .

 

جایگزین استامینوفن : 

آلبالو تازه و آلبالو خشک ، فعالیت آنزیم سیکلواکسیژناز را محدود می کنند . این آنزیم ها مهم ترین ترکیبات در فرآیند التهاب و احساس درد می باشند . آنزیم سیکلواکسیژناز به وسیله ی بسیاری از داروهای مسکن نیز مهار می شود . در نتیجه می توان فعالیت ضد درد آلبالو را مطابق با استامینوفن ، ایبوپروفن و ناپروکسن دانست . به همین علت است که آلبالو نشانه های موجود در بیماری های التهابی چون آرتریت و نقرس را کاهش داد .

پوکی استخوان : 

آلبالو خشک ، منبع مناسبی از بور است . بور بر فعالیت آنزیم های دخیل در متابولیسم کلسیم ، منیزیم ، و ویتامین D ( که از عناصر اصلی دخیل در ساختمان استخوان می باشند ) اثر گذار است . عنصر بور در کنار کلسیم و منیزیم موجود در آلبالو خشک ، سلامتی استخوان را تامین میکند .

خوابی خوش :   

اگر از مشکلات بی خوابی رنج می برید و شب ها در رختخواب برای به خواب رفتن کلنجار می روید ، آلبالو را امتحان کنید . یک ساعت پیش از خواب یک مشت آلبالو میل نمایید . ملاتونین هورمون موثر در تنظیم ساعت فیزیولوژیک بدن است که زمان خواب و بیداری را در افراد تعیین می کند . آلبالو به دلیل دارا بودن ملاتونین و تریپتوفان ( که در بدن به ملاتونین تبدیل می شود ) باعث بهبود خواب شبانه می شود .

پرکالری تر از آلبالوی خشک :

۱۰۰ گرم از آلبالو خشک ۳۵۰ کالری انرژی دارد ، در حالی که همان مقدار از آلبالوی به صورت تازه تنها ۶۸ کالری انرژی دارد . در حقیقت آلبالو خشک ۵ برابر آلبالوی تازه کالری دارد ، زیرا آلبالویی وقتی خشک می شود ، مقدار فراوانی از آب خود را از دست می دهد و مقدار رطوبت آلبالو خشکه یک دهم آلبالویتازه است . همین مساله باعث می شود که مقدار آلبالو خشکه در ۱۰۰ گرم بیشتر از آلبالوی تازه باشد و چگالی انرژی در حالت خشکیده بیشتر از آلبالو در حالت تازه باشد .

ضد سرطان :   

فلاوونوئیدی که خواص ضد سرطانی قوی دارد ، کورستین می باشد و آلبالو و آلبالوی خشک منبع مناسبی از کورستین هستند . مقدار کورستین موجود در آلبالو و آلبالو خشک بسیار بیشتر از سایر میوه ها می باشد . فنولیک اسیدی که آمیگدالین نام دارد ، به عنوان ویتامین B 17 شناسایی شده است . تحقیقات انجام شده نشان می دهد آمیگدالین ، اندازه تومورهای سرطانی را کاهش می دهد و از پیشرفت سرطان جلوگیری می کند . همچنین سایر مواد موثر موجود در آلبالو ،درد ناشی از پیشرفت سرطان را تسکین می دهند . به همین علت است که آلبالو یک میوه ضد سرطانی قوی در نزد دانشمندان می باشد .

سرشار از ویتامین ها  :

علاوه بر میزان کالری که در آلبالو خشک بیشتر از آلبالو تازه است ، سایر ریزمغذی ها هم در آلبالو خشک بیشتر می باشد . مثلا” محتوای فیبر موجود در آلبالو خشک سه برابر آلبالو تازه می باشد .

کلسیم موجود در ۱۰۰ گرم آلبالو خشک ۱۹۶ گرم است . حتی بسیار بیشتر از کلسیم موجود در شیر و ۴ برابر کلسیم موجود در آلبالو تازه می باشد ، آهن موجود در آلبالو خشک ۴ برابر آهن موجود در آلبالو تازه می باشد . البته ویتامین A موجود در آلبالو تازه بسیار بیشتر از آلبالو خشک شده می باشد .

ارزش غذایی ۱۰۰ گرم آلبالو :

کربوهیدرات : ۱۶ گرم

پروتئین : ۸۵ گرم

انرژی : ۶۸ کیلو کالری

کلسیم : ۵۰ میلی گرم

فسفر : ۲۰ میلی گرم

آهن : ۱ میلی گرم

ویتامین آ : ۴۰۰ واحد بین المللی

تیامین : ۱۴/۰ میلی گرم

ریبوفلاوین : ۱۲/۰ میلی گرم

ویتامین ث : ۵ میلی گرم

از خوردن آلبالو خشکه غافل نشوید :   

۱۰۰ گرم از آلبالو خشکه ۳۵۰ کالری انرژی دارد ، در حالی که همان مقدار از آلبالو به صورت تازه تنها ۶۸ کالری انرژی دارد . در حقیقت آلبالو خشکه ۵ برابر آلبالوی تازه کالری دارد ، زیرا آلبالو وقتی خشک می شود ، مقدار فراوانی از آب خود را از دست می دهد و مقدار رطوبت آلبالو خشکه یک دهم آلبالوی تازه است . همین مسئله باعث می شود که مقدار آلبالو خشکه در ۱۰۰ گرم بیشتر از آلبالو تازه می باشد و چگالی انرژی در حالت خشکیده بیشتر از آلبالو در حالت تازه باشد .

علاوه بر میزان کالری که در آلبالو خشکه بیشتر از آلبالو تازه می باشد ، سایر ریزمغذی ها هم در آلبالو خشکه بیشتر می باشند . برای مثال فیبر موجود در آلبالو خشکه سه برابر آلبالو تازه می باشد کلسیم موجود در ۱۰۰ گرم آلبالو خشکه ۱۹۶ گرم است . حتی بسیار بیشتر از کلسیم موجود در شیر و ۴ برابر کلسیم موجود در آلبالو تازه می باشد . البته ویتامین A موجود در آلبالو تازه بسیار بیشتر از آلبالو خشک شده می باشد .

آلبالو خشکه درد را کاهش می دهد :  

به جای استامینوفن ، آلبالو خشکه بخورید :

آلبالو خشکه ، فعالیت آنزیم های دخیل در فرآیند التهاب و احساس درد را کاهش می دهد ، درنتیجه می توان فعالیت ضد درد آلبالو را مطابق با استامینوفن ، ایبوپروفن و ناپروکسن دانست .

آلبالو را چه وقت و چگونه باید مصرف کرد ؟ 

پس از خوردن آلبالو آب ننوشید ، به طور کلی خوردن مایعات پس از میوه ها موجب می شود میوه درون معده اصطلاحا” باد کند و برای دستگاه هاضمه خطرات جدی در بر داشته باشد .

در فواصل بین غذاهای اصلی آلبالو بخورید . جرا که به هضم غذا کمک می کند .

از خوردن مقدار زیاد آلبالو در یک وعده خودداری کنید و در موقع خوردن هم خوب آن را بجوید .

چه کسانی نباید آلبالو بخورند ؟   

افرادی که از ورم روده و مشکلات معده رنج می برند از خوردن آلبالو خودداری کنند چرا که آلبالو ترش است و سلولز موجود در آن دیر هضم می شود . برای این منظور بهتر است از آلبالو به صورت کمپوت یا مربا استفاده نمایند و یا صبح ناشتا به مقدار کم از آلبالوی کاملا” رسیده ، مصرف کنند .

افرادی که دچار اضافه وزن هستند ، آلبالو را به عنوان دسر یا غذای اضافی علاوه بر رژیم غذایی خود مصرف نکنند . برای این منظور بهتر است آلبالو به عنوان یک وعده غذایی اصلی در نظر گرفته شود . زیرا آلبالو دارای کالری کم است و شیپور اشتهای کاذب را خفه می کند !

چه کسانی باید آلبالو بخورند ؟    

برای داشتن پوستی شفاف آلبالو تازه یا آلبالو خشکه بخورید . از خواص آلبالو خون سازی است و موجب شفافیت پوست می گردد . لذا خانم ها از خوردن آن غافل نشوید .

افرادی که از بیماری های رماتیسم رنج می برند ، با خوردن آلبالو از بروز نقرس در آنها جلوگیری خواهد شد .

آلبالو مدر ( ادرار آور ) است و پتاسیم آن از رسوب نمک در رگ های خونی جلوگیری می کند و آن را به صورت ادرار دفع می کند . لذا ، برای افرادی که از چربی خون ، قند خون و فشارهای اکسیداتیو که از عوامل اصلی بروز بیماری دیابت است ، رنج می برند مفید می باشد .

جوشانده (( دم آبالو )) بی اندازه ادرار آور است و به کسانی که دچار اختلالات کلیوی و یا مثانه هستند توصیه می شود . برای تهیه این جوشانده باید ۳۰ گرم دم آلبالو را که خشک کرده اید در یک لیتر آب ۱۰ دقیقه بجوشانید و بعد آن را مصرف کنید .

آلبالو ضد مواد صفراوی ، ضد حالت تهوع و ضد سنگ کلیه است .

نوشیدن آب آلبالو ، در صبح به خواب بهتر در شب کمک می کند .

شربت یا مربای آلبالو در معالجه التهاب و ورم معده و روده و درمان نارسایی های کبدی مفید است .

آلبالو مسکن تشنگی است و شربت آن بهترین دارو برای افرادی است که عطش فراوان دارند .

مصرف آلبالو همچنین برای افرادی که خارش پوستی و چربی زیاد در شکم دارند مفید و موثر است .

هسته آلبالو ضد اسهال و قابض خوبی بوده و ضد فشار خون نیز است .

خواص آلبالو خشکه :    

برای سالم ماندن قلب :

آلبالو خشکه سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی چون آنتوسیانین ، کلوروژنیک اسید ، کورستین و کامپفرول می باشد و یکی از میوه هایی است که از ظرفیت آنتی اکسیدانی بسیار بالایی برخوردار می باشد .

دنیس خشکبار :   

شرکت بازرگانی آواگستران  

ارائه دهنده ی انواع میوه های خشک ، آماده ی عقد قرارداد با شرکت ها و کارخانه جات بسته بندی و بازرگانی .

تماس با ما :

مدیریت ( عزیزی ) :   ۰۹۱۲۲۴۸۸۵۰۸

تلگرام و واتس آپ :   ۰۹۳۵۴۰۰۵۱۵۹

آراد برندینگ