آراد برندینگ
خانه / صادرات / صادرات میوه خشک شده صنعتی ایران به عمان

صادرات میوه خشک شده صنعتی ایران به عمان

صادرات میوه خشک شده صنعتی ایران به عمان با کیفیت و تنوع بالای خود یکی از بهترین پیشنهاداتی است که می توان در حوزه ی فروش و تجارت خارجی داشت .

 

بدون شک صادرات و تجارت خارجی از سود آورترین و پر بازدید ترین روش های فروش انواع محصولات است . این امر به ویژه برای صنایع نوپایی چون میوه خشک صنعتی می تواند ، زمینه ساز توسعه ی قابل توجهی در مدت زمان کوتاه تر باشد .

اما کدام کشورها برای صادرات میوه خشک شده صنعتی انتخاب مناسبی هستند ؟

با در نظر گرفتن شرایط خاصی که در روابط خارجی ایران با سایر کشورها وجود دارد ، انتخاب صادرات میوه خشک شده صنعتی به کشورهای همسایه از بهترین پیشنهادات موجود خواهد بود .

صادرات میوه خشک شده صنعتی ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس :

اما در میان کشورهای همسایه ، کشورهای حوزه خلیج فارس از قبیل امارات ، عمان ، و قطر جزء بهترین گزینه ها برای صادرات میوه خشک ایران می باشند .

همان طور که می دانید تنوع بسیار بالایی از انواع میوه در اقلیم چهار فصل ایران وجود دارد . که همین مسئله زمینه ساز تولید انواع میوه خشک صنعتی شده است .

 

البته در گذشته نیز شاهد تولید و صادرات انواع میوه خشک به شیوه ی سنتی بوده ایم .

مواردی که در زیر به برخی از انواع اشاره می شود :

_ توت خشک    – برگه زردآلو    – انجیر خشک    – انواع آلو خشک    – مغز دانه ها شامل پسته ، فندق ، گردو ، و بادام     – انواع خرما    – کشمش

محصولات یاد شده بیشتر تحت عنوان خشکبار شناخته می شوند . اما با روی کار آمدن انواع دستگاه صنعتی ، تحولی عظیم در زمینه ی تولید میوه خشک روی داده است . و امروزه در کنار خشکبار سنتی ، شاهد تولید انواع متعددی از میوه خشک ، به شیوه ی صنعتی هستیم . که برخی از انواع آن عبارتند از :

_ آلو شابلون    – کیوی    – موز    – پرتقال    – نارنگی    – خرمالو    – هلو    – شلیل    – خربزه    – نارگیل    – آناناس

بدون شک تولید کننده انواع میوه خشک صنعتی ، در کنار تنوع بسیار خوبی که به بازار خشکبار سنتی داده است ، از نظر مواردی چون کیفیت بالا و حجم تولید قابل توجه نیز مورد توجه هستند .

در واقع کنترل آلاینده های محیطی در تولید خشکبار سنتی ، به ویژه در جوامع صنعتی امروز کار چندان ساده ای نیست . اما در تولید میوه خشک صنعتی و یا امکان تولید میوه خشک در محیطی بسته و قابل کنترل ، سطح بهداشت میوه خشک افزایش یافته است .

ضمن آن که در این روش می توان ، حجم بسیار قابل توجهی از انواع میوه ی تازه را در زمانی کمتر و البته در مساحتی کمتر تولید نمود .

در هر صورت کیفیت بالا ، تنوع و حجم قابل توجه تولید میوه خشک ، زمینه ی صادرات میوه خشک شده صنعتی را به کشورهای مختلفی از جمله عمان و دیگر کشورهای همسایه فراهم آورده است .

صادرات میوه خشک شده صنعتی بسته بندی شده :

اما بدون شک علاوه بر بحث کیفیت و تنوع و بهداشت ، عامل مهم دیگری در صادرات میوه خشک شده صنعتی به عمان و دیگر کشورها ، نیازمند نوجه است . همان طور که می دانید ، در دنیای پر چالش امروزی که روز به روز رقابت بر سر تولید و فروش انواع کالاها در کشورهای مختلف بیشتر می شود ، توجه به مقوله ی برند سازی اهمیت ویژه ای خواهد داشت .

به همین دلیل استفاده از محصولات بسته بندی ، به عنوان عاملی مهم در بحث برند سازی ، بخش مهمی از تولید را در کشورهای پیشرفته به خود اختصاص داده است .

البته از بحث اهمیت استفاده از بسته بندی در جذب مشتری به دلیل ماندگاری بالا ، حفظ بهداشت و جذابیت خود بسته بندی نیز نمی توان غافل بود . بنابراین در بحث صادرات میوه خشک شده صنعتی به کشور عمان و سایر کشورهای دنیا ، بایستی از هم اکنون که هنوز صنعتی تولید میوه خشک صنعتی در کشور ، سال های اولیه ی حیات خود را می گذارند ، در خصوص صادرات میوه خشک بسته بندی شده اهتمام بیشتری انجام گیرد .

مسئله ای که تغافل از آن در خشکبار سنتی و محصولاتی چون زعفران ، باعث شده که در نهایت سود اصلی حاصل از تولید و کشت زعفران که به دست کشاورزان زحمت کش ایرانی صورت می گیرد ، نصیب شرکت های برند و معتبر خارجی شود .

 

 

اما برای صادرات میوه خشک بسته بندی ، چه انواعی مناسب است ؟

پاسخ به این پرسش نیازمند پاسخ به سوالاتی مانند بهترین بسته بندی مورد قبول در کشور هدف به لحاظ وزن ، شکل ظاهری ، مواد مورد استفاده در بسته بندی و البته استانداردهای بازار هدف خواهد بود .

کاملا واضح است که الگوهای مصرفی انواع مواد غذایی در کشورهای مختلف از قانونی یکسان تبعیت نمی کند . و به همین جهت بهتر است قبل از اقدام به بسته بندی میوه خشک برای صادرات ، درک درستی از شرایط مختلف حاکم بر بازار مصرف انواع خشکبار و از جمله میوه خشک صنعتی داشته باشیم .

به عنوان مثال ممکن است کشوری صرفا به بهداشت و کیفیت میوه خشک داخل بسته بندی توجه داشته باشد و مسئله ای مانند امکان روءیت یا عدم روءیت میوه خشک ، خارج از بسته بندی را چندان مورد توجه قرار ندهد .

و در مقابل با کشوری رو به رو باشیم که به این مقوله بیش از هر بحث دیگری در بسته بندی میوه خشک اهمیت دهد . طبیعی است که هر کدام از بازارهای هدف یاد شده ، شرایط متفاوتی برای انتخاب نوع بسته بندی خواهند داشت .

در صورت برای صادرات میوه خشک شده صنعتی به کشوری مانند عمان ، بهتر است قبل از هر چیز با نگرشی صحیح و ارزیابی درستی از نوع الگوی مصرف مشتریان ، اقدام به ارائه ی بهترین بسته بندی های میوه خشک نماییم .

بدون شک در صورتی که تمامی مراحل تامین و صادرات میوه خشک شده صنعتی به عمان به درستی انجام گیرد و خریدار خارجی رضایت کافی را داشته باشد ، شرایط برای ادامه ی تجارت خارجی هموارتر خواهد بود .

شرکت آواگستران که سابقه ی دیرینه ای در زمینه ی صادرات محصولات خشکبار دارد . این امکان را برای تاجران عزیز فراهم کرده است که جهت اطلاع از دقیق ترین و به روزترین قیمت ها به مشتریان عزیز مشاوره و راهنمایی دهد ، پس برای ارتباط با این شرکت جهت خرید عمده خشکبار ، می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده تماس حاصل فرمایید :

جهت خرید وفروش انواع محصولات خشکبار می توانید با ما در ارتباط باشید :

راه های ارتباطی :

مدیر فروش ( عزیزی ) :       ۰۹۱۲۲۴۸۸۵۰۸

تلگرام و واتس آپ     :       ۰۹۳۵۴۰۰۵۱۵۹

 

 

آراد برندینگ