آراد برندینگ
خانه / نقش میوه ها در سلامتی انسان / میوه های تازه و میوه های خشک و نقش آنها در سلامتی انسان

میوه های تازه و میوه های خشک و نقش آنها در سلامتی انسان

سبزی ها و میوه ها تنها منابعی هستند که دارای آهن ، املاح معدنی ، و ویتامین ها هستند و این مواد برای دستگاه بدن ما علیه اختلالات بی غذایی لازم هستند و از همین منبع است که آهن و املاح معدنی آن قابل گوارش و جذب در بدن است :

 

خواص کیوی تازه و کیوی خشک

کیوی : مقوی

این میوه منبع خوبی از پتاسیم ، منیزیم ، ویتامین E ، A ، کلسیم ، آهن ، و اسید فولیک می باشد . افراد سیگاری به ویتامین C  بیشتری نیاز دارند زیرا مواد سمی مخصوصا رادیکال های آزاد موجود در دود سیگار ویتامین ها را از بین میبرد . بنابراین سیگاری ها باید حدود ۴۰ درصد بیشتر ویتامین C مصرف کنند .

کیوی چه تازه باشد چه خشک ۳ گرم فیبر دارد که کلسترول را کاهش داده از سرطان جلوگیری می کند و به کنترل انسولین کمک می کند . حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان محلول در چربی است ( ویتامین A و E  ) که برای مبارزه با رادیکال های آزاد مفید می باشد . حاوی فیتوناتریفت هایی از جمله کاروتنوئید است که به تحقیقات نشان داده که DNA را از آسیب های مربوط به اکسیژن محافظت می کند . حدود ده درصد از پتاسیم پیشنهادی روزانه را داراست ( حدود ۳۰۰ میلی گرم ) . کیوی همچنین حاوی مقادیر زیادی فولات است که بدن را در مقابل بیماری های قلبی ، سرطان ، و غیره محافظت می کند و برای شکل گیری هموگلوبین حامل اکسیژن ضروری است .

خواص سیب تازه و سیب خشک

سیب : درمانگر طبیعت

اگر چه سیب مقدار کمی ویتامین C دارد اما دارای آنتی اکسیدان ها و فلاون هاست ( ماده ی شیمیایی بی رنگ و متبلور ) که هر دوی اینها فعالیت ویتامین C  در بدن را زیاد کرده و تسهیل میکنند و در نتیجه ریسک مبتلا شدن به سرطان روده ، حملات قلبی و سکته کاهش پیدا می کند .

سیب یکی از میوه هایی است که قبل از دیگر میوه ها شناخته شد . تمدن انسان از دیرباز با سیب پیوند خورده است . سیب نشانه ی عشق و باروری ، دوستی ، زیبایی ، خوش بختی ، دانایی ، خوشی ، نیرومندی ، و … می باشد . سیب دارای انواع بسیار متفاوتی است .

افرادی که به طور منظم سیب می خورند ، میزان تندرستی خود را افزایش می دهند و علاوه بر آن از بروز بیماری های متعددی که به دلیل کمبود عناصر حیاتی پیش می آید جلوگیری می کند .

سیب چه تازه باشد و چه خشک سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی ، فیبر ( سلولز گیاهی ) می باشد . ترکیبات شیمیایی موجود در میوه ی سیب بر حسب نژادهای گوناگون آن متفاوت است . سیب در حفظ طراوت و شادابی پوست موثر است . با استفاده از سیب می توان ناراحتی های شایعی مانند خشکی پوست ، ترک خوردگی پوست ، رنگ پریدگی ، و بسیاری از بیماری های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه های آنها را کاهش داد .

لازم به ذکر است که این قابلیت سیب به دلیل وجود ریبوفلاوین ( ویتامین B 2)  ، ویتامین A و C ، مواد معدنی مانند آهن ، منیزیم ، کلسیم ، پتاسیم می باشد . البته سیب خشک ویتامین هایش چند برابر می باشد . خوردن سیب و حتی بو کردن سیب ، باعث کاهش فشار خون می شود . بررسی انجام شده توسط دانشگاه بیل ( YALE ) نشان داد که تنها یک بار بو کشیدن سیب ، فشار خون بیماران را پایین می آورد .

اسیدهای موجود در سیب ، هنگام جویدن باکتری های دهان را از بین برده و دندان ها و لثه ها را تمیز می کند . مواد مغذی موجود در سیب باعث تقویت ساختار دندان ها می گردد . مینای دندان را محکم تر می سازد و از جرم گرفتن دندان ها پیشگیری می کند .

اسیدهای موجود در سیب ،اثر ضد التهاب و باکتری کش بر دندان ها و لثه دارند . سیب به علت داشتن فسفر ، اعصاب و مغز را نیز تقویت می کند و اثر آرام بخشی دارد . کسانی که سیب تازه را مصرف نمی کنند می توانند سیب خشک را به عنوان تنقلات بخورند . مثل قیصی ، نخودچی کشمش ، انجیر خشک و امثال اینها .

دم کرده ی پوست سیب ، که با اندکی عسل شیرین شده باشد ، نوشیدنی آرام بخشی است . خوردن سیب خام نیز تاثیر آرام بخشی بر دستگاه اعصاب دارد . علاوه بر ویتامین های گروه B ، منیزیم و فسفر و برخی عناصر دیگر موجود در سیب اثر آرام بخشی بر اعصاب دارند . هم چنین شیرینی سیب و جویدن آن باعث انبساط عضلات منقبض صورت می شود .

خواص توت فرنگی تازه و توت فرنگی خشک

توت فرنگی : میوه ی محافظ

توت فرنگی بالاترین قدرت اکسیدان ها را درمیان اکثر میوه ها دارد و از بدن در برابر ابتلا به سرطان ، گرفتگی رگها و رادیکال های آزاد محافظت می کند .

توت فرنگی سرشار از ویتامین های A ، B ، C ، قند ، سلولز ، مواد چربی و آلبومین وید و دارای آهن ، آهک ، فسفر ، منیزیم ، پتاسیم ، سدیم ، سیلیس ، ید است . توت فرنگی دارای موادی است که املاح معدنی را زیاد کرده و بدن را تقویت می کند .

مصرف آن برای اشخاصی که ضعیف اند یا مسلول ، مفید است . این بیماران اگر به مقدار کافی هر روز توت فرنگی مصرف کنند علاوه بر جذب املاح معدنی مقدار لازم ویتامین C را نیز مصرف خواهند کرد و این ویتامین در توت فرنگی به مقدار کافی وجود دارد . اگر سیلیس در بدن کم باشد ، شخص مبتلا به سرطان و تصلب شرایین می شود . به همین جهت برای جلوگیری از این دو مرض باید در فصل توت فرنگی به مقدار کافی آن را خورد تا کمبود این ماده ی حیاتی را در بدن جبران کرده و شخص مبتلا به امراض مهلک نشود .

املاح معدنی توت فرنگی ، خاصیت مسهلی به آن بخشیده زیرا این املاح عضلات و روده ها را به انبساط و انقباض وادار می کند و به همین جهت هم آن را برای کسانی که به یبوست مبتلا هستند تجویز می کنند . توت فرنگی به مقدار زیادی اسید سالسیلیک در خود دارد که روی کبد ، کیسه ی مثانه ، کلیه ها ، و مفاصل ،عمل قابل توجهی دارد . به همین علت است که آن را برای بیمارانی که مبتلا به رماتیسم ، نقرس ، سنگ کلیه ، مسمومیت ، درد کبد ، و یا کسانی که صفراوی و دموی می باشند تجویز می کنند . توت فرنگی این خاصیت را دارد که می تواند رسوب دندان ها را پاک کند .

شیره ی توت فرنگی ضد عفونی کننده ی میکروب ابرت که تولید تب حصبه را می نماید می باشد . اگر توت فرنگی را به صورت محلول برای شستن صورت مصرف کنند ، چین و چروک پوست را صاف کرده ، برق و جلای خاصی به چهره می بخشد . جوشانده ی برگ های توت فرنگی با شیرین بیان ، آسم ، را تخفیف و تسکین می دهد و ریشه ی آن به مقدار بیست گرم در یک لیتر آب برای اسهال کودکان مفید است . خوردن این میوه محیط بدن را قلیایی می کند .

توت فرنگی مقوی قلب بوده ، التهاب صفرا را خاموش می کند و بهترین صفرابر است . برای مرض قند ، خارش بدن ، تنگی نفس ، و سرفه های خشک مفید بوده و هموروئید را درمان می کند و شباهت زیادی به تمشک دارد .

خواص پرتقال تازه و پرتقال خشک

پرتقال : دارویی شیرین

مصرف چند برگ پرتقال چه تازه باشد و چه خشک شده ، کلسترول را کم می کند . از ایجاد سنگ در بدن جلوگیری کرده یا سنگ های موجود در بدن را از بین می برد و همچنین ریسک ابتلا به سرطان روده را کاهش می دهد .

پرتقال یکی از قدیمی ترین میوه هایی است که بشر از آن استفاده می کرده و حدود پانصد سال قبل از میلاد مسیح کنفوسیوس از آن نام برده است .

پرتقال یکی از غنی ترین منابع ویتامین C می باشد . پرتقال سرشار از ویتامین های B و C و دارای آهن ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم ، و مس است . ویتامین A  در پرتقال ناپدید است ولی در این مورد کاروتن وجود دارد و چنانچه می دانید کاروتن ، ماده ای زرد رنگ است که البته آن را در هویج کشف کرده اند و بعضی از میوه های دیگر هم این ماده را دارند . این ماده پرو ویتامینی با اسید کبد مخلوط شده و در کبد ویتامین A  را می سازد و به خون می فرستد . پرتقال دارای اسیدهای گوناگونی است که مهمترین آنها ، اسید مالیک است .

امروزه ثابت شده است که اسیدهای میوه حتی اگر به مقدار زیاد مصرف شوند ، برعکس اسیدهای شیمیایی ، اکسیده می شوند ، در سلول می سوزد ، سموم بدن را دفع می کنند ، خون را قلیایی می کنند و نه تنها کلسیم را کم نمی کنند بلکه موجب می شوند که کلسیم بیشتر روی استخوان جمع شود و استخوان بدن ما را محکم می سازد . اگر پرتقال را بعد از غذا به عنوان دسر بخورید ، دهان را پاک و ضد عفونی می کند . ترشحات اسید معده را زیاد می کند و عمل هضم را آسان تر می سازد و اشتها را تجدید می کند . به همین جهت مصرف پرتقال بعد از غذا را به همه ی افرادی که سوء هاضمه دارند توصیه می کنیم . یکی از خواص پرتقال این است که خون را رقیق می کند .

خواص پرتقال چه تازه باشد و چه خشک ، برای معالجه ی چاقی و گرفتن رژیم لاغری استفاده می شود . آب پرتقال برای ذریا نوردانی که مدت ها در دریا سفر کرده اند و از غذای تازه محروم هستند ، بسیار مفید است . و همچنین دریا نوردان برای تغذیه هایشان می توانند از میوه های خشک استفاده کنند که دچار کمبود ویتامین نشوند و انواع ویتامین ها در بدنشان تامین شود . پرتقال برای لطافت و زیبایی پوست به کار می رود .

دانشمندان سوئدی کشف کرده اند که خوردن پرتقال از سرطان لوزالمعده جلوگیری می کند . خوردن پرتقال کلسترول را پایین می آورد . پوست سفید پرتقال و ورقه های نازک بین قسمت های داخل پرتقال بهترین دارو برای کاهش کلسترول خون است .

جوشانده ی برگ های پرتقال برای شست و شوی ورم ها و کاهش درد مفید است . خوردن پرتقال ضد اسپاسم و آرام بخش است . اسانس پرتقال را برای ضد عفونی کردن به کار می برند .

بهترین و مدرن ترین شیوه برای فروش انواع میوه های خشک سایت های فروش هستند که کار را برای مشتریان بسیار آسان تر کرده اند . در این شیوه افراد می توانند تنوع را از طریق فروشگاههای اینترنتی مشاهده بعد اقدام به خرید نمایند . از طریق سایت های فروش معامله کردن مراجعات حضوری را کاهش می دهد و سبب راحت تر شدن کارها می گردد .

 

 

جهت خرید و فروش محصولات انواع میوه های خشک می توانید با ما در ارتباط باشید :

شرکت بازرگانی آوا گستران

راه های ارتباطی :

مدیر فروش ( عزیزی )  :             ۰۹۱۲۲۴۸۸۵۰۸

تلگرام و واتس آپ      :             ۰۹۳۵۴۰۰۵۱۵۹

آراد برندینگ